LAJME

Ndërpresim bashkëpunimin me Artan Veliun

Mesfushori Artan Veliu në vazhdim të sezonit nuk do të jetë pjesë e taborit tonë. Skuadra dhe mesfushori nga Gostivari kanë ndërprerë bashkëpunimin me marrëveshje të dyanshme. FC Shkupi e falenderon Veliun për periudhën që ishte pjesë e ekipit

Lexo më shumë »

Demantojmë spekulimet rreth Umit Karan

Të hënën nga posti i shefit të stafit teknik u largua trajneri Umit Karan për shkaqe personale dhe të rezultateve të ekipit në këtë fillim sezoni dhe për të njejtën u organizua konferencë shtypi me gazetarët që vet tekniku

Lexo më shumë »

Umit Karan dorëhiqet nga posti i trajnerit

Umit Karan zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e klubit tonë. Strategu turk vendosi që të largohet nga Çairi, duke dorëzuar dorëheqjen kryesisë së klubit. Karan për të sqaruar opionionit sportiv largimin e tij nga FC Shkupi, doli

Lexo më shumë »

Barazim me Renovën në Çair

Skuadra nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2:2 në ndeshjen me Renovën të zhvilluar në Çair në kuadër të xhiros së tretë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Dy golat për bardheblutë i

Lexo më shumë »

Kualifikohemi në raundin e dytë të Kupës

Shkupi është kualifikuar në raundin e dytë të Kupës së Maqedonisë së Veriut, pasi në xhiron e parë të këtij kompeticioni eliminoi skuadrën e Teteksit, duke e mundur me shifra të thella 1:5. Trajneri Umit Karan këtë ndeshje e

Lexo më shumë »

Takimin me Teteksin e luajmë në Çair

Ndeshjen përballë Teteksit në kuadër të raundit të parë të edicionit të ri të Kupës së Maqedonisë së Veriut do ta zhvillojmë në stadiumin tonë në Çair. Edhe pse në hedhjen e shortit për Kupën, ishte paraparë që takimin

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT