Bajrami: Tani e gjithë vëmendja kundër Neftchit

Skuadra e FC Shkupi ka marrë një fitore shumë me vlerë në javën e tretë të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, duke e mundur në transfertë ekipin e Belasicës me rezultat 2-0.

Kjo ndeshje kishte shumë vlerë për ekipin, jo vetëm që ruante ecurinë pozitive të fillimit të sezonit, por edhe ishte një shtytje pozitive në para ndeshjes së radhës në kuadër të Ligës së Evropës , kur të enjten do të jemi mysafir të Neftchit në Baku.

Për ndeshjen e djeshme ka folur trajneri Muharrem Bajrami, i cili ka përgëzuar futbollistë e tij, duke potencuar se ekipi tani fokusohet në përballjen e radhës ndaj ekipit nga Azerbajxhani, Neftchi.

“Fillimisht uroj futbollistët e mi për fitoren, por dua të potencoj se asnjë ndeshje nuk është e lehtë të fitohet, sidomos kur luan në fushë mysafire. Duhet të theksoj se në pjesën e parë kishim rast te 100 përqind, por nuk shënuam,  ndërsa fitorja erdhi në fund të ndeshjes dhe duhet të jemi të kënaqur me pikët e arkëtuara. Tani e gjithë vëmendja do të jetë e koncentruar  për ndeshjen kundër Neftchit dhe prej sot fillojmë të përgatitemi për atë ndeshje që do të luhet në Baku”, ka thënë Bajrami.

Skuadra e Shkupit nga tre javët e zhvilluara të kampionatit ka dy fitore dhe një barazim, me golaverazh 7-3, duke mbajtur dhe kreun e tabelës, ndërsa ndeshja e radhës në kampionat do të jetë ajo e 29 gushtit, kur në Çair do të jetë mysafire Pelisteri nga Manastiri.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Bajrami: Tani e gjithë vëmendja kundër Neftchit

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!