LAJME

Petkovski përforcon sulmin e Shkupit

Skuadra e Shkupit ka arritur të sjellë edhe një futbollist në radhët e veta, për të vazhduar me goditje në afatin kalimtarë. Së fundi me skuadrën bardhekaltër nga Shkupi në Ohër është bashkuar tani më ish-futbollisti i Vardarit, Filip

Lexo më shumë »

Shkupi i filloi përgatitjet në Ohër

FC Shkupi nga e premtja është akomoduar në qytetin e Ohrit, ku do të vazhdojë me fazën e dytë të përgatitjeve. Shkupi në Ohër do të qëndrojë 12 ditë, ku dhe do të shfrytëzoj në maksimumin kushtet e mira

Lexo më shumë »

Shkupi i filloi me fitore kontrollueset

Skuadra e FC Shkupit ka luajtur dhe ndeshjen e parë kontrolluese pas fillimit të fazës përgatitore për sezonin pranveror. Në duelin e parë të zhvilluar në terrenin artificial në Gjorçe Petrov, të përzgjedhurit e trajnerit Visar Ganiu u treguan

Lexo më shumë »

Berisha rikthehet në folenë e vjetër

Sedat Berisha pas gjashtë viteve rikthehet në skaudrën amë të tij, FC Shkupi, aty ku për herë të parë filloi karrierën si futbollist. Berisha te FC Shkupi kthehet pas ndërprerjes së kontratës me skuadrën e Shkëndijës dhe gjatë sezonit

Lexo më shumë »

Ndarje miqësore e Shkupit dhe Asanit

Skuadra e FC Shkupi i ka dhënë mundësinë për tu larguar nga skuadra futbollistit të repartit mbrojtës, Ersen Asani. Me pajtim të dy palëve, Shkupi dhe Asani kanë ndërprerë bashkëpunimin i cili zgjati për një vit. Ersen Asani ishte

Lexo më shumë »

Edhe talentet e Shkupit në përgatitje

Kryesia e FC Shkupi ka siguruar përgatitjet cilësore edhe për grupmoshat e reja, të cilët tani më kanë udhëtar për në qendrën sportive “Istatov” të Dojranit, ku vite me radhë kalojnë fazat përgatitore. Faza përgatitore që do të zgjasë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT