LAJME

1/8 FINALES: SHKUPI – VOSKA SPORT

Pas fitores ndaj Belasicës me rezultat 3:1, sot në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë u hodh shorti për ndeshjet e raundit të dytë të Kupës së Maqedonisë, goglat deshën që kundërshtari ynë i radhës të jetë Voska

Lexo më shumë »

NJOFTIM PËR MEDIA

Njoftojmë të gjitha mediat e interesuara që do të marrin pjesë në konferencat dhe në ndeshjen FC Shkupi – FC Ballkani (18.08.2022 ora 21:00) të dërgojnë kërkesë për akreditim bashkangjitur me deklaratë në email adresën fcshkupi@gmail.com. Kërkesat për akreditim mund të parashtrohen

Lexo më shumë »

NJOFTIM PËR MEDIA

Njoftojmë të gjitha mediat e interesuara që do të marrin pjesë në konferencat dhe në ndeshjen FC Shkupi – Shamrock Rovers (09.08.2022 ora 21:00) të dërgojnë kërkesë për akreditim bashkangjitur me deklaratë në email adresën fcshkupi@gmail.com. Kërkesat për akreditim mund të parashtrohen

Lexo më shumë »

A HUGE SHAME ON OUR TEAM IN IRELAND!

Our team is being interfered with by making small plays in such an unbecoming manner. Despite our budget, we were trying to keep our players comfortable by hiring a charter plane and paying thousands of euros to ensure that

Lexo më shumë »

NJË TURP I MADH NDAJ EKIPIT TONË NË IRLANDË!

Skuadra jonë po pengohet në një mënyrë kaq të pahijshme, me mashtrime. Pavarësisht buxhetit tonë, ne po përpiqeshim t’i mbanim lojtarët tanë rehat duke rezervuar një aeroplan çarter dhe duke paguar mijëra euro për t’u siguruar që lojtarët tanë

Lexo më shumë »

NJOFTIM PËR MEDIA

Njoftojmë të gjitha mediat e interesuara që do të marrin pjesë në konferencat dhe në ndeshjen FC Shkupi – Dinamo Zagreb (26.07.2022 ora 21:00) të dërgojnë kërkesë për akreditim bashkangjitur me deklaratë në email adresën fcshkupi@gmail.com. Kërkesat për akreditim mund të parashtrohen

Lexo më shumë »

TIKVESHI, NDALESA E PARË NË SEZONIN E RI

Në hapësirat e Federatës së Futbollit të Maqedonisë së Veriut është hedhur shorti për sezonin e ri garues 2022/2023, ndërsa skuadra jonë F.C SHKUPI ndeshjen e parë do ta luaj si mysafir kundër skuadrës së Tikveshit. Kampionati do të

Lexo më shumë »

ALI ADEM, VISHET BARDH E KALTËRT!

F.C SHKUPI njofton se ka arritur marrëveshje me mesfushorin Ali Adem, ai me klubin tonë ka nënshkruar marrëveshje dy vjeçare. “Sigurisht që jam i lumtur që rikthehem përsëri tek klubi F.C Shkupi. Unë premtoj që do të jap maksimumin

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT