LAJME

Bulent Akin, trajner i ri i FC Shkupit

Bulent Akin është emëruar shef i ri i stafit teknik të skuadrës tonë. 41 vjeçari që është i lindur në Bruksel të Belgjikës, por me origjinë turke vjen në Çair për të zëvendësuar trajnerin e larguar, Umit Karan. FC

Lexo më shumë »

Fitojmë miqësoren me KF Besën 5:1

Skuadra ka fituar miqësoren me KF Besën me rezultat 5:1 të zhvilluar sot në stadiumin e Çairit. Golat për ekipin bardhekaltër i realizuan  kapiteni Muharem Bajrami, Besart Krivanjeva, Fati Ismaili, Darboe Dembo dhe Hamz Ramani. Pas një pauze të

Lexo më shumë »

Ndeshje miqësore me KF Besa dhe Al Bataeh

Në periudhë të pauzës në kampionat për shkak të ndeshjeve eliminatore të përfaqësueseve për Kampionatin Evropian, drejtuesit e Shkupit kanë përcaktuar dy ndeshje miqësore për këtë javë. Skuadra takimin e parë kontrollues e luan nesër ndaj KF Besa që

Lexo më shumë »

Kthehemi me një pikë nga Struga

Skuadra ka arkëtuar vetëm një pikë nga transferta me Struga Trim Lum të zhvilluar në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Një ndeshje dramatike, me 4 kartona të kuq, ndërsa

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT