Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Skuadra e FC Shkupit i ka filluar mirë ndeshjet kontrolluese në kuadër të përgatitjeve që po zhvillon në qytetin e Ohrit.

Pikërisht sot shkupjanët kanë luajtur me ekipin nikoqir, Ohri Lihnidos skuadër kjo që luan në kategorinë e dytë të Maqedonisë së Veriut.

Shkupi që në fillim u tregua se është kundërshtarë shumë më i mirë dhe këtë e tregoi duke ngritur nivelin  lojës, ndërsa rastin dhe golin e parë e shënoi në minutën e 9-të, me asistues Fatjon Jusufi ndërsa autor ishte Dembo Darbo, i cili më pas në minutën e 15-të, ishte i vetëm para portës kundërshtare, por nuk u tregua i saktë.

Shkupi vazhdoi të sulmon edhe më tutje dhe në minutën e 26-të, Jakup Berisha dërgoi një goditje të fortë, të cilën e e dëboi deri te Dembo për golin e dytë.

Shkupi shënoi edhe një gol me anë të Glisiç, por arbitrat e anuluan për pozitë jashtë loje.

Në pjesën e dytë Ohri arrit të shënon një gol në minutën e 48-të, ndërsa më pas në minutën e 68-të, Suhel Muharemi shënoi një euro gol nga distanca për të rritur epërsinë në 3-1. I njëjti futbollistë vetëm dy minuta më vonë goditi edhe shtyllën, e cila i mohoi golin e dytë.

Vlen të përmendet se ndeshja u luajt në kushte mjaft të vështira, pasi pikërisht gjatë kohës kur luhej takimi kishte të reshura të mëdha të shiut.

Ndeshjen e radhës skuadra e FC Shkupit do të ketë përballë atë të Renovës, ndeshje kjo që gjithashtu do të luhet në Ohër, ndërsa të dy këto ekipe këtë sezon do të na përfaqësojnë në garat e kualifikimeve për Ligën e Evropës.

More to explorer

Eliminohemi nga Kupa në çerekfinale

Skuadra jonë edhe pse favorite në ndeshjen ndaj Akademia Pandevit nuk arriti që të bëjë edhe një hap tjetër drejt gjysmëfinales. Në

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!