LAJME

Shkupi e fitoi edhe Vëllazërimin

Kanë vazhduar me paraqitje të mirë në ndeshjet kontrolluese futbollistët e FC Shkupi, të cilët në ndeshjen e tretë shënuan fitoren e dytë, kësaj radhe duke e fituar skuadrën e KF Vëllazërimi me rezultat 3:0. Edhe në këtë ndeshje

Lexo më shumë »

Shkupi e fiton kontrolluesen me Gostivarin

Skuadra e FC Shkupi po vazhdon me fazën përgatitore në Ohër, duke akumuluar forcë për të qenë sa më të përgatitur për sezonin e ri futbollistik, që skuadra tani më është kthyer në Ligën e Parë të Maqedonisë. Ndeshja

Lexo më shumë »

Pionerët e Shkupit kampion të Maqedonisë

Se skuadra e Shkupit ka një të ardhme të mirë në futboll, këtë e dëshmuan pionerët e kësaj skuadre (Gjenerata 2000), të cilët u shpallen kampion në kategorinë e Ligës së Parë të Maqedonisë. Puna e palodhshme e trajnerit

Lexo më shumë »

Shkupi ngriti lartë kupën e kampionit

Sot ka përfunduar zyrtarisht kampionati i Ligës së Dytë në futboll në Maqedoni, ku kampion i pa konkurrent është shpallur skuadra e Shkupit, e cila në ndeshjen e fundit me shumë lehtësi e ka mundur nënkampionen Mlladost CD, me

Lexo më shumë »

Shkupi kampion i Ligës së Dytë

Skuadra e Shkupit edhe pse ka pësuar disfatë nga Gostivari, është shpallur kampione një javë para se të përfundojë kampionati 2014/15 në Ligën e dytë. Në anën tjetër pozita e dytë ishte siguruar javën e kaluar nga Mlladosti, ndërsa

Lexo më shumë »

Shkupi kampion edhe në futsall

Edhe një ekip nga Çairi i është bashkuar sukseseve të mëdha në sport, sot skuadra futbollistike në mini futboll, Shkupi ka arritur të fitojë ndaj Kratovës dhe me vetëm 2 pikë epërisë e ka siguruar pozitën e parë që

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT