LAJME

VLADICA BRDAROVSKI PËR SHKUPIN

Skuadra jonë, gjatë ditës së sotme, zyrtarisht ka nënshkruar kontratë njëvjeçare me mbrojtësin e krahut të djathtë, Vladica Brdarovskin, me të cilin, tashmë do të kemi konkurrencë mjaft të fortë në repartin e mbrojtjes.Brdarovski vjen nga radhët e skuadrës

Lexo më shumë »

ALI ADEM: I MERITUAM TRE PIKËT

Ndeshja e xhiros së pestë, mes FC Shkupit dhe FC Skopjes, e zhvilluar në Stadiumin “Boris Trajkovski” në Maxhari, përfundoi me rezultat 4-1, në favor të skuadrës tonë, falë lojës mjaft të mirë të Shkupit, veçanërisht në pjesën e

Lexo më shumë »

HAMIDI: LUAJMË PËR TIFOZËRINË TONË

Të shtunën në Stadiumin “Boris Trajkovski”, në Maxhari të Shkupit, do të zhvillohet ndeshja e xhiros së 5-të, mes FC Shkupit dhe FC Skopje.Pas humbjes që e pësuam në Strugë, rikthehemi në Shkup, ku përballë, do ta kemi skuadrën

Lexo më shumë »

RADESKI: UDHËTOJMË PËR FITORE

Sfida e radhës për skuadrën tonë do të jetë nesër në Manastir, ku në xhiron e tretë, përballë do ta kemi skuadrën e Pelisterit. Të lumtur dhe të motivuar, të gjithë lojtarët tanë janë optimist dhe besojnë në tre

Lexo më shumë »

NDËRPRITET BASHKËPUNIMI ME BUJAR SHABANIN

Pas diskutimeve të shumta mes kryesisë së klubit tonë dhe mesfushorit kosovar, Bujar Shabani, me kërkesën e tij, FC Shkupi ka vendosur që duke e respektuar dëshirën e futbollistit, ta ndërprejë bashkëpunimin mes të dyja palëve. Mesfushori kosovar, Bujar

Lexo më shumë »

ISMAILI: FITORE E MERITUAR

Përfundoi ndeshja mes FC Shkupit dhe Makedonija Gj.P. me rezultat 2 – 0 në favor të skuadrës tonë.Goli I parë erdhi në minutën e 42’ nga Faustin Senghor dhe ndeshjen në minutat shtesë, e përmbylli me penalti, Freddy Alvarez.

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT