LAJME

FALEMINDERIT ALI ADEM

Pas një viti me plotë momente të bukura, paraqitje mjaft të mira dhe shumë suksese me klubin tonë, mesfushori Ali Adem, rikthehet në Aris të Selanikut.Futbollisti shkupjan, Ali Adem, ishte pjesë e klubit tonë për një vit, në formë

Lexo më shumë »

FILLOJNË PËRGATITJET PËR SEZONIN PRANVEROR

Përfundon pushimi dhe fillojnë përgatitjet për sezonin pranveror, për skuadrën tonë FC Shkupi.Përgatitjet do të fillojnë në Stadiumin e Çairit nga 05 deri më 14 janar dhe të shtunën e 15 janarit, udhëtojmë për në Antalia të Turqisë, ku

Lexo më shumë »

GËZUAR VITI I RI 2022

Të nderuar qytetarë dhe të gjithë ju simpatizues të klubit tonë, Tani po bëhemi gati t’i themi lamtumirën 2021. Ju urojmë të gjithëve një vit plot shëndet, lumturi dhe paqe. Me dashuri… Olgun AydinPresident i FC Shkupi

Lexo më shumë »

FALEMINDERIT FISNIK ZUKA

Pas përfundimit të gjysmë sezonit të parë të LPFMV-së, me dëshirën dhe kërkesën e lojtarit, ndërpritet bashkëpunimi mes klubit tonë Shkupi dhe mbrojtësit Fisnik Zuka. FC Shkupi konfirmon largimin e 26-të vjeçarit Fisnik Zuka, duke e falënderuar për kontributin

Lexo më shumë »

SUNDAY: TIFOZËT TANË FANTASTIK

Nga Velesi, kthehemi me fitore dhe me tre pikët e fundit për këtë gjysmë sezon.Në stadiumin Zoran Paunov, FC Shkupi fitoi kundër Borecit me rezultat 0:3.Në minutën e 20-të golin e parë e shënoi Sunday Adetunji dhe të fundit

Lexo më shumë »

ALVAREZ: SHKOJMË QË TË FITOJMË

Në xhiron e 18-të në LPFMV dhe të fundit për pjesën e parë të sezonit aktual 2021/22, skuadra jonë Shkupi, do të udhëtojë në Veles, ku përballë do ta ketë skuadrën e Borecit.Ndeshja do të zhvillohet nesër në Stadiumin

Lexo më shumë »

KOMUNIKATË ZYRTARE

FC Shkupi përmes kësaj komunikate zyrtare dëshiron të njoftojë opinionin publik për ngjarjet e ndodhura në ndeshjen me KF Shkëndija, të luajtur të mërkurën (08.12.2021) në Stadiumin e Çairit, në kuadër të xhiros së 17-të në Ligën e Parë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT