LAJME

Shkupi – Feronikeli, më 5 gusht në Çair

Shkuadra e Shkupit dje ka zhvilluar ndeshje kontrolluese ndaj ekipit të Ballkanit nga Suhareka e Kosovës, ku ka shënuar fitore me rezultat 3:2. Kjo ishte ndeshja e parë kontrolluese pas duelit me Glasgow Rangers në kuadër të Ligës së

Lexo më shumë »

Muharemi dhe Jonuzi marrin ftesë në U18

Pas paraqitjeve të mira me ekipin e Shkupit, dy talentet tanë, sulmuesi Suhel Muharemi dhe portieri Nuhi Jonuzi, kanë nënshkruar kontrata profesionale me klubin, ndërsa tani më ata kanë marrë ftesë që të jenë edhe pjesë e reprezentacionit të

Lexo më shumë »

Shkupi e mundi Ballkanin e Kosovës (VIDEO)

Skuadra e Shkupit shënoi fitore 3:2 në miqësoren kundër skuadrës së Ballkanit nga Kosova, pas paraqitjeve në eliminatoret e Liga Evropës dhe sfidave me skuadrën skoceze të Glasgow Rangers. Trajneri Zekirja Ramadani shtroi formacion ofenziv, duke i dhënë mundësi

Lexo më shumë »

Shkupi blindon portierin e talentuar Jonuzi

Në fillim të muajit korrik, skuadra e FC Shkupit kishte arritur që të nënshkruaj kontratë profesionale me talentin 16 vjeçar që vjen nga shkolla e futbollit të klubit tonë, Suhel Muharemi i cili tani është pjesë e ekipit të

Lexo më shumë »

FC Shkupi gati të përballet me Glasgow Rangers

FC Shkupi mbylli përgatitjet për takimin kthyes të Ligës Evropa kundër skuadrës së Glasgoë Rangers. FC Shkupi sonte zhvilloi seancën e fundit stërvitore në stadiumin “Filipi i Dytë” në Shkup, ku të martën në orën 17.55, do të përballet

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT