LAJME

Kthehemi me një pikë nga Struga

Skuadra ka arkëtuar vetëm një pikë nga transferta me Struga Trim Lum të zhvilluar në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Një ndeshje dramatike, me 4 kartona të kuq, ndërsa

Lexo më shumë »

Ndërpresim bashkëpunimin me Artan Veliun

Mesfushori Artan Veliu në vazhdim të sezonit nuk do të jetë pjesë e taborit tonë. Skuadra dhe mesfushori nga Gostivari kanë ndërprerë bashkëpunimin me marrëveshje të dyanshme. FC Shkupi e falenderon Veliun për periudhën që ishte pjesë e ekipit

Lexo më shumë »

Demantojmë spekulimet rreth Umit Karan

Të hënën nga posti i shefit të stafit teknik u largua trajneri Umit Karan për shkaqe personale dhe të rezultateve të ekipit në këtë fillim sezoni dhe për të njejtën u organizua konferencë shtypi me gazetarët që vet tekniku

Lexo më shumë »

Umit Karan dorëhiqet nga posti i trajnerit

Umit Karan zyrtarisht nuk do të jetë më pjesë e klubit tonë. Strategu turk vendosi që të largohet nga Çairi, duke dorëzuar dorëheqjen kryesisë së klubit. Karan për të sqaruar opionionit sportiv largimin e tij nga FC Shkupi, doli

Lexo më shumë »

Barazim me Renovën në Çair

Skuadra nuk ka shkuar më shumë se një barazim 2:2 në ndeshjen me Renovën të zhvilluar në Çair në kuadër të xhiros së tretë në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut. Dy golat për bardheblutë i

Lexo më shumë »

Kualifikohemi në raundin e dytë të Kupës

Shkupi është kualifikuar në raundin e dytë të Kupës së Maqedonisë së Veriut, pasi në xhiron e parë të këtij kompeticioni eliminoi skuadrën e Teteksit, duke e mundur me shifra të thella 1:5. Trajneri Umit Karan këtë ndeshje e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT