SEDLOSKI: AUTOGOLI QË PRANUAM NDRYSHOI GJITHÇKA

Mbyllet ndeshja e parë e raundit të dytë në Ligën e Konferencës së UEFA-s, mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s.Skuadra nga Çairi pësoi disfatën e parë në këtë kompeticion, me rezultat 0-3 në favor të Santa Clara-s, në

SEDLOSKI: KËRKOJMË REZULTAT POZITIV

Është mbajtur konferenca e parë për shtyp para ndeshjes së nesërme mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara. Para gazetarëve, folën kryetrajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni i klubit, Fatih Ismaili.Që të dy, u shprehën se janë përgatitur maksimalisht për këtë

Sedloski: Fitore e rëndësishme për klubin dhe tifozët

Mbyllet ndeshja e dytë, e raundit të parë në ligën e konferencës së UEFA-s, me barazim 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë. Në ndeshjen kthyese, Shkupi nuk lejoi befasi dhe me rezultatin 1-1, mbylli takimin në Prishtinë, ndërsa me fitore

SHABANI: JEMI PËRGATITUR MIRË PËR NDESHJEN E NESËRME

Është mbajtur konferenca e parë për media, para ndeshjes kthyese, mes KF Llapit dhe FC Shkupit, e cila do të zhvillohet në ditën e nesërme në Prishtinë, në kuadër të Ligës së Konferencesës së UEFA-s.Para gazetarëve në Prishtinë, dolën

HAMIDI DHE BARRY, PËRFORCIMET E RADHËS

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë në Çair ka nënshkruar me dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë.Sulmuesi I krahut të majtë, 24 vjeqari Walid Hamidi, vjen nga JSM SKIKDA, nga Algjeria, kurse 22 vjeqari, Mouhamadou

Sedloski: FITUAM ME MERITË!

Mbyllet ndeshja e parë kualifikuese në Ligën e Konferencës së UEFA-s, 2-0 në favor të FC Shkupi. Në arenën “Todor Proeski”, skuadra nga Çairi, i shfrytëzoi rastet e ndeshjes, për të hedhur një hap shumë të madh drejt kualifikimit

SEDLLOSKI: SHKUPI GATI PËR PARAQITJEN EVROPIANE

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese në ligën e konferencës së UEFA-s, para mediave ka folur trajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni Kristijan NaumoskiMes tjerash, që të dy janë shprehur se nuk e nënvlersojnë skuadrën kosovare Kf Llapi. “Gjatë

Në mbrojtje me Gjurkovskin!

Në prag të ndeshjes, Shkupi-Llapi, skuadra jonë zyrtarizoi qendër mbrojtësin 19-të vjeqar, Aleksandar Gjurkovski.Transferi më I ri në klub, është 19 vjeqari Gjurovski I cili vie nga Kf Vardar, e që është pjesë edhe e përfaqësueses U21 të Maqedonisë

SHKUPI-LLAPI, NGA NESËR BILETAT NË SHITJE!

Të enjten e 8-të korrikut, zhvillohen ndeshja e parë kualifikuese e Ligës së Konferencës së UEFA-s. Në stadiumin Arena “Todor Proeski” do të përballemi me ekipin kosovar, KF Llapi dhe ju informojmë që nga nesër, biletat e ndeshjes do