LAJME

Abazi: Në Çair lujmë vetëm për fitore

Në kuadër të javës së tretë të Ligës së Parë të Maqedonisë së Veriut, ekipi ynë luan ndeshjen e parë në cilësinë e nikoqirit, ndërsa përballë do të ketë Sileksin nga Kratova. Pas fitores së parë të regjistruar ndaj

Lexo më shumë »

Niltinho për tri pikët e para sezonale

Edhe në javën e dytë përsëri kemi luajtur si mysafir, në të njëjtin stadium dhe përsëri një derbi i qytetit,por kësaj radhe kishim ekipin e Vardarit përballë. Sigurisht se ekipi ishte shumë i motivuar për të marrë fitoren e

Lexo më shumë »

Niltinho vishet bardhekaltër

Ekipi ynë ka arritur së fundmi të sjell edhe një futbollist, për të përforcuar sulmin. Bëhet fjalë për brazilianin 29 vjeçar Nilton Soares Rodrigues (Niltinho), i cili së fundmi ka qenë pjesë e Valletas në kampionatin e Maltës, ndërsa

Lexo më shumë »

Sezonin e nisim me disfatë nga Rabotniçki

Dueli mes rivalëve të kryeqytetit nisi me gol të papritur në minuan e parë të ndeshjes dhe epërsi 1-0 për Rabotniçkin. Pas vetëm tridhjetë sekondash lojë, “romantikët” arritën të tundin rrjetën e portierit Iljazi. Mbrojtja jonë sikur ishte e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT