LAJME

Bilali shton konkurrencën në mesfushë

Afati kalimtar i verës vazhdon të jetë mjaft aktiv dhe i nxehtë për kryesinë e FC Shkupit, pasi po vazhdojnë që të sjellin futbollistë me të cilët do të kërkohet që të mbete këtë edicion më gjatë në arenën

Lexo më shumë »

Sulmin e përforcon kroati Jurina

Derisa ekipi i FC Shkupit po qëndron në Bollu të Turqis për të zhvilluar fazën kryesore të përgatitjeve, kryesia e klubit ka vazhduar të jetë aktive në afatin kalimtar të verës. Sot firmë në formë huazimi për te Shkupi

Lexo më shumë »

Shkupi nesër niset për Bollu

Skuadra e FC Shkupit dje ka zhvilluar stërvitjen e fundit të fazës së parë të përgatitjeve në Shkup dhe tani ekipi sot ka ditë të lirë, që nesër të udhëtojnë në orët e mëngjesit drejt kampit stërvitor Bollu të

Lexo më shumë »

Faleminderit Rron Broja

Skuadra e FC Shkupit në radhët e veta kishte një ndër futbollistët më të mirë në mesfushë, Rron Brojën i cili me klubin bardhekaltër u bashkua në janar të vitit 2018. Brojës i kishte përfunduar kontrata dhe në tentim

Lexo më shumë »

Adili kthehet në klubin e zemrës

Afati kalimtar i verës ka vazhduar me shumë intensitet te FC Shkupi dhe ashtu sikurse po rriten temperaturat, po vijnë dhe emra të dëshmuar në futbollin tonë. Ekipit bardhekaltër sot i është bashkuar mbrojtësi me përvojë dhe shumë i

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT