Pas një dite pushim, u rikthehemi përgatitjeve

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupi të dielën e kishte ditë pushimi, ndërsa nga sot trajneri Qatip Osmani dhe ndihmësit e tij kishin nën urdhrat futbollistët për të vazhduar fazën përgatitore.

Nga dita në ditë ekipi po rrit ritmin e punës, ndërsa forma e tyre po vjen e po përmirësohet, edhe pse pothuajse të gjithë futbollistët edhe gjatë pushimit kanë punuar në mënyrë individuale.

Nga nesër ekipit do ti bashkohet në stërvitje edhe boshnjaku dhe goleadori I Shkupit Marin Jurina, ndërsa nga e enjtja pritet që të përfundojë pushimi edhe për dy brazilianët, Sergio dhe Thulio.

Duke marrë parasysh se shkaku i reshjeve të shiut dhe punës që po kryhen në stadiumin e Çairi, skuadra tani më stërvitjet po i zhvillon në stadiumet pranë FFM-s.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT