LAJME

HAMIDI DHE BARRY, PËRFORCIMET E RADHËS

Gjatë ditës së sotme, skuadra jonë në Çair ka nënshkruar me dy lojtarë tjerë për sulm dhe mesfushë më të fortë.Sulmuesi I krahut të majtë, 24 vjeqari Walid Hamidi, vjen nga JSM SKIKDA, nga Algjeria, kurse 22 vjeqari, Mouhamadou

Lexo më shumë »

Sedloski: FITUAM ME MERITË!

Mbyllet ndeshja e parë kualifikuese në Ligën e Konferencës së UEFA-s, 2-0 në favor të FC Shkupi. Në arenën “Todor Proeski”, skuadra nga Çairi, i shfrytëzoi rastet e ndeshjes, për të hedhur një hap shumë të madh drejt kualifikimit

Lexo më shumë »

SEDLLOSKI: SHKUPI GATI PËR PARAQITJEN EVROPIANE

Në prag të ndeshjes së parë kualifikuese në ligën e konferencës së UEFA-s, para mediave ka folur trajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni Kristijan NaumoskiMes tjerash, që të dy janë shprehur se nuk e nënvlersojnë skuadrën kosovare Kf Llapi. “Gjatë

Lexo më shumë »

Në mbrojtje me Gjurkovskin!

Në prag të ndeshjes, Shkupi-Llapi, skuadra jonë zyrtarizoi qendër mbrojtësin 19-të vjeqar, Aleksandar Gjurkovski.Transferi më I ri në klub, është 19 vjeqari Gjurovski I cili vie nga Kf Vardar, e që është pjesë edhe e përfaqësueses U21 të Maqedonisë

Lexo më shumë »

SHKUPI-LLAPI, NGA NESËR BILETAT NË SHITJE!

Të enjten e 8-të korrikut, zhvillohen ndeshja e parë kualifikuese e Ligës së Konferencës së UEFA-s. Në stadiumin Arena “Todor Proeski” do të përballemi me ekipin kosovar, KF Llapi dhe ju informojmë që nga nesër, biletat e ndeshjes do

Lexo më shumë »

Gjorgjievski do të jetë goleadori i Shkupit

Kryesia e klubit po vazhdon me punë të pandalshme, derisa ekipi ka vijuar me fazën e përgatiteve në Ohër. Për të kompletuar zbrazëtirat në skuadër, tani më kemi siguruar edhe një përforcim të radhës, ndërsa në ekipin tonë vjen

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT