LAJME

Shkupi i rikthehet fitores

Pas tri disfatave skuadra e Shkupit është rikthyer në folën e tyre në Çair, duke marrë fitore dhe duke arkëtuar tri pikë të mëdha që përsëri e kthejnë skuadrën në pjesën e epërme të tabelës. Edhe pse Shkupi dominoi

Lexo më shumë »

Maliqi: Vetëm tri pikë duam ndaj Pobedës

FC Shkupi në xhiron e 12-të të Ligës së Parë të futbollit të Maqedonisë do të luaj me Pobedën e Prilepit në Çair. “Bardhekaltërtit” në këtë përballje hyjnë pas humbjes së pësuar në Tetovë nga Shkëndijë, e që ishte

Lexo më shumë »

Rabotniçki e fiton testin miqësor me Shkupin

Skuadra e Shkupit ka luajtur sot edhe një miqësore, që ishte e planifikuar për të shrytëzuar boshllëkun e krijuar shkaku i pauzës dy javore të kampionat, pasi reprezentacioni i Maqedonisë luan ndeshjet kualifikuese për KB “Rusia 2018”. Shkupi sot

Lexo më shumë »

Shkupi barazon në kontrolluesen me Shkëndijën

Skuadra e Shkupit edhe pse këtë fundjavë nuk ka angazhim në kuadër të kampionatit vendor, shkaku i eliminatoreve për botërorin “Rusi 2018” dhe këtë boshllëk po e plotëson me ndeshje kontrolluese. Sot në terrenin e fshatin Reçicë të Tetovës

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT