LAJME

Të dielën Shkupi miqësore ndaj Vëllazërimit

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në maksimum pauzën shkaku i angazhimeve të reprezentacionit të Maqedonisë në ndeshjet kualifikuese për KB Rusi 2018, duke u stërvitur në vazhdimësi. Pas disa ditëve pushim shkaku i festës së Bajramit, ekipi të

Lexo më shumë »

Pjesa e dytë e kobshme për Shkupin

Është kompletuar java e dytë e Ligës së Parë të Maqedonisë në futboll, me derbin shqiptar ku në stadiumin e Çairit në Shkup luajtën FC Shkupi dhe KF Shkëndija, ndeshje kjo që përfundoi me fitoren e ekipit tetovar 0:3.

Lexo më shumë »

Shkupi e fillon sezonin me barazim

Në hapjen e sezonit të ri të Ligës së Parë Futbollistike të Maqedonisë, Skuadra e Shkupit ka marrë vetëm barazim në ndeshjen e luajtur në Çair ndaj ekipit Akademija Pandev. Edhe pse Shkupi kishte më shumë nga loja, duke

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT