Ljamçevski: “Luftë” në 90 minutat e ardhshme për të fituar

Java e 22-të e Ligës së Parë të Maqedonisë, skuadrën e FC Shkupit e vë përballë Pobedës së Prilepit, por edhe ky ekip përballet me problemet e stadiumit dhe ndeshja në fjalë do të zhvillohet në stadiumin “Pod tumbe kafe” në Manastir.

Futbollistët kanë punuar maksimalisht gjatë kësaj jave për të eliminuar gabimet dhe mangësitë nga java e kaluar dhe janë të mendimit se kjo skuadër ka mundësi që të bëjë arrijë më shumë, duke kërkuar që edhe në Manastir të shënojnë rezultat pozitiv.

Pikërisht për duelin e nesërm ka folur mbrojtësi me përvojë, Bllagoja Ljamçevski i cili e njeh mirë stadiumin “Pod tumbe kafe”, kua ka luajtur me Pelisterin, por njëkohësisht edhe vjen nga qyteti i Manastirit.

“Kemi respekt ndaj ekipit të Pobedës, por besojmë në kualitetet tona dhe do të japim maksimumin nga vetja që të kthehemi nga Manastiri me 3 pikë. E kemi parasysh se në javën e kaluar nuk luajtëm ashtu siç duhet, por atë ndeshje e lëmë pas vete dhe jemi maksimalisht të koncentruar dhe të përgatitur për një “luftë” në 90 minutat e ardhshme për të fituar maksimumin”, është shprehur Ljamçevski.

Në pyetjen se si do të ndjehen ai dhe Blazhe Ilijoski, të cilët kanë luajtur kohë të gjatë në stadiumin e Manastirit, Ljamçevski shtoi.

“Mirë, si për mua ashtu edhe për Bazhen stadiumi “Pod tumbe kafe” është shumë i njohur dhe sikurse thuhet do të luajmë sikurse në “shtëpi”, mendoj se kjo është një motiv shtesë që të japim maksimumin dhe të marrim fitore, që për në do të kishte një rëndësi të madhe në luftën për të mbetur në kreun e tabelës”, ka përfunduar Ljamçevski.

Të përkujtojmë se për ndeshjen e nesërme shkaku i pesë kartonëve të verdhë të drejtë loje nuk ka Muharem Bajrami.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Ljamçevski: “Luftë” në 90 minutat e ardhshme për të fituar

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!