Krivanjeva dhe Imeri marrin ftesë nga Maqedonia U21

Shpërndaje:

Dy futbollistët e FC Shkupit janë ftuar që të jenë pjesë e përfaqësues së Maqedonisë U21 për sfidën kontrolluese, e cila do të zhvillohet më 7 mars.  Paraqitjet e mira në fazën përgatitore në Antali dhe tre ndeshjet e para të sezonit pranveror në Ligën e Parë, nuk kanë kaluar pa u vërejtur nga seleksionuesi i Maqedonisë U21 , Blagoja Milevski.

Përzgjedhësi Milevski dëshiron që të zhvillojë disa ditë stërvitje dhe një ndeshje kontrolluese me futbollistët e rinj,  e cila do ti shërbejë për përzgjedhjen e futbollistëve për duelet eliminatore në kuadër të Kampionatit Evropian kundër Austrisë dhe Rusisë, por edhe 4 ndeshjeve të tjera eliminatore.

Milevski në adresën e klubit ka dërguar ftesë për Besart Krivanjevën dhe Omar Imerin. Derisa Krivanjeva ka qenë pjesë e Maqedonisë U21, për Imerin kjo është thirrja e parë nga përzgjedhësi Milevski. Që të dy futbollistët do të jenë në dispozicion të Milevskit, me 6 dhe 7 mars, kur është planifikuar edhe një ndeshje kontrolluese.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT