LAJME

Konferenca për shtyp

Kryetari i Komunës së Çairit, z.Izet Mexhiti, kryetari i F.C. Shkupi, Ejup Ademi, drejtori sportiv, Visar Ganiu, trajneri Zekerija Ramadani, portieri Suat Zendeli dhe zëdhënësi Hajrush Mani.

Lexo më shumë »

Rastet i takuan Shkupit, fitorja Bregallnicës

Skuadra e FC Shkupi ka luajtur dhe kontrolluesen e katërt gjatë fazës përgatitore, ndërsa kësaj radhe ishte mysafire e Bregllnicës në Shtip. Në kushte shumë të vështira për lojë, kur temperaturat kishin kaluar mbi 40 gradë celsius, ekipet edhe

Lexo më shumë »

Shkupi e fitoi edhe Vëllazërimin

Kanë vazhduar me paraqitje të mirë në ndeshjet kontrolluese futbollistët e FC Shkupi, të cilët në ndeshjen e tretë shënuan fitoren e dytë, kësaj radhe duke e fituar skuadrën e KF Vëllazërimi me rezultat 3:0. Edhe në këtë ndeshje

Lexo më shumë »

Shkupi e fiton kontrolluesen me Gostivarin

Skuadra e FC Shkupi po vazhdon me fazën përgatitore në Ohër, duke akumuluar forcë për të qenë sa më të përgatitur për sezonin e ri futbollistik, që skuadra tani më është kthyer në Ligën e Parë të Maqedonisë. Ndeshja

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT