LAJME

Shkupi barazoi ndaj Vardarit (Video)

Derbi ndeshja e Ligës së Parë të Maqedonisë, në mes Vardarit dhe Shkupit ka përfunduar pa fitues, edhe pse sipas rasteve ishte Shkupi ajo që meritoi të merrte tri pikë në këtë përballje. Liga e Parë e Maqedonisë ka

Lexo më shumë »

Kadriu dhe Jashar transferohen te Shkupi

Vetëm pak ditë para fillimit të sezonit të ri futbollistik të Ligës së Parë të Maqedonisë, skuadra e FC Shkupi në radhët e veta ka sjell përforcimet e para. Familjes së FC Shkupi i janë bashkuar dy futbollistë të

Lexo më shumë »

“Dana Cup” është e Shkupit

Skuadra e FC Shkupi gjenerata e vitit 2003 (U-13), ka arritur të triumfojë edhe në finalen e madhe të një nga turnet më prestigjioz evropian “Dana Cup”. Skuadra e FC Shkupi e udhëhequr nga trajneri Halim Bilalli ka dëshmuar

Lexo më shumë »

FC Shkupi në finalen e “Dana Cup”

FC Shkupi vazhdon të jetë një ndër ekipet më të mira në Maqedoni, pasi që puna me akademinë e futbollit ka treguar suksese si në kampionatin vendor, ashtu edhe në arenën ndërkombëtare. Gjenerata e vitit 2003 (U-13), që tani

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT