Shkupi pas stërvitjes, u ëmbëlsua me bakllava Bajrami

Skuadra e FC Shkupit ka zhvilluar sot edhe një seancë stërvitore, në kushte optimale për punë ku të pranishëm në tribuna kishte edhe një numër të konsiderueshëm të shikuesve, të cilët nga dita në ditë me padurim presin edhe paraqitjen e parë të ekipit në ndeshjet kontrolluese.

Ekipi tani më është kompletuar edhe me dy futbollistët e Guinesë Ekuatoriale, Basilio Ndong dhe Mariano Ondo, të cilët janë ambientuar shpejt në klimën e Shkupit.

Pas përfundimit të stërvitjes, skuadra ka shijuar edhe bakllavanë e Bajramit, të cilën e kishin sjellë kryesia e klubit. I pranishëm në këtë takim ishte e kryetari i Komunës së Çairit Visar Ganiu, pastaj ish-kryetari i klubit Ejup Ademi, kryetari aktual Suat Alija, drejtori sportiv Omer Bunjaku, menaxheri i klubit Ertan Demiri, përzgjedhësi i reprezentacionit të Maqedonisë, grupmoshat e reja Nexhat Shabani , anëtar të tifo grupit “Shvercerat”, me kryetarin Jusuf Ramadani dhe shumë të tjerë.

Gjithashtu në fund, kryesia kishte përgatitur një dhuratë modeste, për sekretarin e klubit Sulo Ali, i cili sot festoi 65 vjetorin e lindjes, njëherit të gjithë në klub i dëshirojmë shëndet dhe jetë të lumtur.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Shkupi pas stërvitjes, u ëmbëlsua me bakllava Bajrami

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!