LAJME

Besmir Bojku fillon stërvitjet me ekipin

Skuadra e FC Shkupi ka marrë lajm të mirë sot, pasi që shumë më herët se sa është pritur, është rikthyer i riaftësuar futbollisti i ri strugan, Besmir Bojku. Mesfushori qendror i skuadrës shkupjane ka pesë muaj që kishte

Lexo më shumë »

Pezullohen të gjitha ndeshjet në Shkup

Federata e Futbollit të Maqedonisë ka marrë vendim që këtë të diel në Shkup mos të zhvillohen ndeshjet e Ligës Parë Futbollistike të Maqedonisë. Një vendim të tillë Komisioni i garave pranë FFM-së, e ka marrë me kërkesë të

Lexo më shumë »

Akgun: Edhe unë jam pjesë e kësaj familje

Skuadra e FC Shkupi ka shënuar edhe një fitore shumë të rëndësishme në vazhdimin e sezonit pranverorë, që ka bërë bardhekaltërtit të mbeten në garë për pozitë të lartë në tabelë dhe të jenë sa më afër të sigurojnë

Lexo më shumë »

Shkupi i kompletuar e pret Renovën

Skuadra e FC Shkupi ka përfunduar sot dhe seancën e fundit të përgatitieve përpara ndeshjes së xhiros së 20-të, kur në stadiumin e Çairit udhëton skuadra shqiptare Renova nga Xhepçishti. Edhe kjo ndeshje është shumë me rëndësi për skuadrën

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT