LAJME

Qatip Osmani, trajner i ri i FC Shkupit

FC Shkupi me kënaqësi komunikon arritjen e marrëveshjes me trajnerin e mirënjohur Qatip Osmani. Një prej trajnerëve më të trofeshëm në vend, merr drejtimin e skuadrës tonë dhe tashmë ka hedhur firmën në kontratë, e cila do ta mbajë

Lexo më shumë »

Raporti i ndeshjes FC Shkupi vs FK Vardar

Në derbin me FK Vardarin të vlefshëm për xhiron e 6-të në Ligën e Parë të Futbollit të Maqedonisë së Veriut, ekipi nuk arriti objektivin e dëshiruar, pasi pësuam disfatë 1:2 në Çair. Mysafirët realizuan me Cvetanovskin dhe Micevskin,

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT