LAJME

Mbella shënoi për fitore ndaj Ferizajit

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar ditën e diel për të luajtur ndeshje kontrolluese, me çka edhe ka mbajtur formën e lojtarëve një javë para rikthimit të ndeshjeve kampionale të Ligës së Parë të Maqedonisë. Shkaku I ndeshjeve kualifikuese

Lexo më shumë »

Shkupi kthehet me një pikë nga Prilepi

Skuadra e Shkupit ka mundur shumë lehtë të kthehet nga Prilepi me tri pikë ndaj Pobedës, pasi që në duelin e të shtunës të përzgjedhurit e trajnerit Ardian Nuhiu për mrekulli kanë menaxhuar me lojë, e cila është luajtur

Lexo më shumë »

Besart Krivanjeva ftohet nga Milevski në U21

Seleksionuesi i Reprezentacionit të Maqedonisë U-21, Bllagoja Milevski sot ka shpallët listën e futbollistëve në të cilët do të llogarisë për ndeshjen kontrolluese të 24 marsit ndaj Malit të Zi dhe atë ndaj Bullgarisë me 28 mars, duele këto

Lexo më shumë »

Pobeda – Shkupi do të luhet të shtunën

Komisioni për Gara i Federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM) ka ndryshuar orarin e ndeshjeve të javës së 23-t të Ligës së Parë dhe asaj të Dytë të futbollit të Maqedonisë. Kjo është bërë me kërkesë të seleksionuesit të

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT