Shkupi të shtunën testohet nga Stal i Ukrainës

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit tani më pesë ditë me radhë po punon në fushat e sportit në Antali të Turqisë, në kushte të mrekullueshme klimatike dhe teknike. Pas ditëve të para të ambiemnitmit me klimën dhe terrenet sportive, skuadra dje ka zhvilliar dhe ndeshjen e parë kontrolluese, ku kishte mundësi të mirë që të fitojë duelin ndaj kampionëve të Azerbajxhanit, Qarabagun, skuadër kjo që luajti edhe në fazën e grupeve të Ligës së Kampioneve.

Stafi i trajnerëve të Shkupit, me në krye Ardian Nuhiun sot kanë zhvilluar një senacë stërvitore, ndërsa pasditja ka qenë e rezervuar për rikuperim në saunë.

Shkupi të shtunën luanë ndeshjen e dytë kontrolluese ku përballë do të ketë ekipin e FC Stal nga Permier Liga e Ukrainës. Ndeshja në fjalë do të luhet në IC Hotels Football Center me fillim në orën 15:30 sipas kohës në Maqedoni, ndërsa me kohën lokale të Turqisë në orën 17:30.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT