SENIORËT ME TETË GOLA I FITUAN TË RINJTË

Ndeshja e parë kontrolluese, në mes seniorëve dhe të rinjve të FC Shkupit u mbyll me 8:0 për ekipin e parë. Në këtë ndeshje trajneri Ardian Nuhiu kërkoi nga futbollistët e ekipit të parë që të aplikojnë skemat e lojës të cilat janë punuar gjatë stërvitjeve.
Në këtë mënyrë, futbollistët e rinj të lindur në vitet 1999 dhe 2000, nuk arrinin të gjejnë mënyrën se si të përballojnë sulmet e njëpasnjëshëm dhe në 45 minutat e para portieri Suad Zendeli, nuk kishte asnjë rast për të intervenuar.
Ermedin Adem hapi rezultatin para se të shënojë 4 herë Alen Jasharoski. Në këtë ecuri të lojës dhe përmes kundërsulmeve të shpejta, Ermedin Adem, Kristijan Stojkovski dhe Shqiprim Taipi ishin autor të golave të tjerë në epërsinë 7:0 në pjesën e parë.
Ndërkohë në vazhdim trajneri Nuhiu ndryshoi komplet ekipin e parë, duke u dhënë mundësi të gjithë futbollistëve të jenë pjesë e sfidës kontrolluese. Mes tyre ishte edhe Blazhe Ilijoski, i cili shënoi edhe golin e vetëm në pjesën e dytë, ku seniorët kishin më shumë nga lojë dhe krijuan shumë raste për shënim, por mungoi realizimi. Sfida e ardhshme kontrolluese do të jetë të enjten (18.01.2018), në Stadumin e lagjes “Gjorçe Petrov” (me bari artificial), ndërsa përball do të jetë skuadra e FC Dritës nga Gjilani. Takimi kontrolluese do të nis në orën 14.00.

FC Shkupi – FC Shkupi (të rinjtë) (7:0) 8:0
Stadiumi Gjorçe Petrov (Fusha me bari artificial)

FC Shkupi:
Suat Zendeli (Burhan Mustafa), Bllagoja Ljamçevski, Besart Krivanjeva, Muharem Bajrami (Besir Ramadani), Edis Maliqi, Shqiprim Taipi (Agan Zyberi), Ermedin Adem(Altin Sefo), Shpend Asani (Suhejl Muharemi), Kristijan Stojkoski (Fatih Ismaili), Omar Imeri (Husein Demiri), Alen Jasharovski (Blazhe Ilioski)

FC Shkupi 99/00
Pjesa e parë: Ruzhdi Ameti, Jusuf Aliju, Jakup Ramadani, Sejdiamet Zendeli, Hasan Mamuti, Kushtrim Kurti, Omer Jashari, Ruzhdi Curri, Nuredin Iseni, Lavdrim Saliasi, Erkan Asani
Pjesa e dytë: Artan Sherifi, Sefer Limani, Muhamed Ademi, Leotrim Tahiri, Donart Bajrami, Burhan Asani, Halil Berisha, Besart Kalisi, Musli Lika, Erblin Daci dhe Bujar Ilazi

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

SENIORËT ME TETË GOLA I FITUAN TË RINJTË

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!