Ukrainasit shpëtuan me barazim (VIDEO-Deklaratë)

Edhe ndeshjen e dytë kontrolluese në Antalia, Shkupi e ka mbyllur me barazim pa gola. Edhe pse skuadra e Shkupit ka kohë që nuk kishte përvojë me ekipet ndërkombëtare, por kushtet e mira për punë dhe padyshim angazhimi i stafit të trajnerëve ka bërë që futbollistët të jenë të përgatitur edhe ndaj ekipeve të ligave mjaft më të forta se e Maqedonisë. Në duelin e sotëm ndaj skuadrës së Premier Ligës së Ukrainës, Shkupi tregoi më shumë nga loja dhe arriti të krijon disa raste ideale për të shënuar. Edhe pse vetëm dy ditë më parë Shkupi luajti një ndeshje shumë të vështirë ndaj Qarabagut, lojtarët edhe sot treguan shkathtësitë e tyre.

Në pjesën e parë vlenë të veçojmë tentimet e Stojkoskit, Jasharoskit dhe Bajramit, por goditjet e tyre nuk përfunduan asnjëherë në rrjetë.

Edhe në pjesën e dytë Shkupi kishte iniciativë, edhe përkundër asaj që trajneri Nuhiu u dha mundësi të gjithë futbollistëve që të futen në lojë. Rastin më të mirë 15 minuta para fundit e kishte Bazhe Ilijoski i cili në zonën e rrezikut kaloi disa futbollist, por që në fund një nga mbrojtësit e Steel arrin të largojë topin vetëm para portës portierit.

Në këtë ndeshje trajneri Ardian Nuhiu pushoi Rron Brojën i cili një ditë më parë u ankua për tërheqje muskulore, por që pritet në ditët në vijim ti kthehet punës me ekipin.

 

FC Shkupi vs PFC Steel 0:0

Stadiumi: Kompleksi sportiv “IC Hotels Santai”

Shkupi: 1. Zendeli, 4.Maliqi, 5.Bajrami, 7.Ljamçevski, 10.Imeri, 16.Krivanjeva, 20.Adem, 23.Stojkoski, 27.Taipi, 29.Asani , 89. Jasharoski.

Luajtën edhe: 30. Mustafa, 2. Ramadani, 21. Sefo, 17. Demiri, 18. Ilijoski, 11. Ismaili, 9. Muharem, 8. Shabani

Trajner Ardian Nuhiu

 

Steel: 71. Penkov (1.Rjabenko, 46), 97. Jakimiv (22.Danieljan, 46), 20.Rudjuk (74.Oshchipko , 31), 15. Grachjov (20.Rudjuk, 60), 27.Ebert (4.Mytsyk, 64), 23.Meskhi (97. Jakimiv, 73), 10.Kostenko, 94. Zaderaka – to 11.Klimchuk , 60), 7. Knysh, 11. Klimchuk (16.Hotsjanovsky, 31), 9.Tiago Romulo (98. Antoshin, 75).

Trajner: Nikolay Kostov

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Ukrainasit shpëtuan me barazim (VIDEO-Deklaratë)

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!