Shkupi udhëtoi për në Antali (FOTO)

Skuadra e Shkupit sot në orët e mëngjesit është nisur për në Antali të Turqisë, ku 15 ditët e ardhshme do të kryejë fazën e dytë të përgatitjeve dimërore. Kjo është hera e parë që skuadra jonë udhëton jashtë Maqedonisë që nga kthimi në ligën e parë të Maqedonisë, ndërsa kjo u mundësua falë ardhjes së sponsorit të ri me pronarin Shefshet Demiri. Fluturimin drejt Antalia skuadra e kishte me avio kompanin e njohur botërore, “Turkish Airlines”.

Sigurisht se trajneri Ardian Nuhiu do ta ketë më të lehtë që të punojë me futbollistët e tij në këtë periudhë, ku kushtet klimatike por dhe teknike janë në nivelin më të lartë, e që do të ndihmojë skuadrën të përmbush kërkesat e kryesisë dhe stafit për të siguruar edhe këtë sezon mbetjen në elitën e futbollit vendor, ndërsa ashtu sikurse do të ecë kampionati do të tentohet të arrihet edhe më shumë.

Shkupi në Antali ka udhëtuar me këta futbollist:

Suat Zendeli, Burhan Mustafa, Edis Maliqi, Bllagoja Ljamçevski, Muharem Bajrami, Besart Krivanjeva, Ermedin Adem, Shqiprim Taipi, Omar Imeri, Fatih Ismaili, Kristijan Stojkoski, Alen Jasharoski, Rron Broja, Bazhe Ilijoski, Bunjamin Shabani, Shpend Asani, Stefan Vujçiç, Husein Demiri.

Sigurisht se ekipi i trajnerëve me vete ka vendosur të merr edhe disa futbollist nga ekipi i të rinjve, që do ti ndihmojë ata të kenë zhvillim më të mirë në sfidat e ardhshme. Me skuadrën në Antali do të jenë të rinjtë Altin Sefo, Besir Ramadani, Suhejl Muharemi dhe Nuhi Jonuzi.

Stafi: Ardian Nuhiu (kryetrajner), Faruk Jonuz (ndihmës trajner), Orhan Abdi (trajner kondicional), Blagoja Georgievski (trajner i portierëve), Bunjamin Grainca (fizioterapeut).

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Shkupi udhëtoi për në Antali (FOTO)

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Mes shumë rasteve, marrim vetëm një pikë në Tetovë

Edhe pse skuadra e jonë për në ndeshjen kundër Shkëndijës në Tetovë udhëtoi me shumë mungesa, arrti që të tregojë një lojë shumë mirë të organizuar dhe duke u imponuar me shumë raste konkrete për të marrë edhe fitoren.

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!