LAJME

Fitore me stil për ngritje në tabelë

Fitore bindëse për të rikthyer vetbesimin dhe për të hapur rrugën drejt qëllimit kryesor – garim në skenën ndërkombëtare. Blazhe Iljoski realizoi tripletë ndaj Pelisterit, ku shënojnë edhe Bunjamin Shabani e Alen Jasharoski për fitoren bindëse ndaj manstirasve me

Lexo më shumë »

Nuk mjaftoi një gol për 3 pikë

Alen Jasharoski shënoi golin e 10-të në këtë sezon për FC Shkupi, por kjo nuk ishte e mjaftueshme për të marë pikë maksimale në terrenin e Skopjes. Vendasit barazuan shifrat në 1-1, në minutën e 89-të, me golin e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT