Trajneri i i Shkupit Umut Karan: “Erdha në klub të madh për të bërë punë të mëdha”

Skuadra e FC Shkupi sot ka prezantuar trajnerin e ri, ndërsa ky post i ka takuar legjendës së futbollit turk dhe evropian, Umut Karan, i cili vitet më të suksesshme të karrierës së tij i ka kaluar me ekipin e Galltasarajit dhe me kombëtaren turke.

Në konferencë për shtyp sot është prezantuar edhe drejtori general I ekipit, Tufan Dash, i cili vjen si zëvendësues i Shefshet Demirit. Njëkohësisht gjithashtu sot u prezatua trajneri kondicional Volkan Sajellgan.

Para mediave në cilësinë e trajnerit të FC Shkupit foli edhe Umut Karan, I cili mes tjerash tha: “Ju dëshiroj mirëseradhje, mirëpo edhe për mua është mirëseardhje për vetveten. Në Maqedoni kam ardh në të kaluarën me përfaqësuesen e Turqisë.  Janë gjasat të mëdha që në këtë shtet të gjejmë talente të mëdha. Prej Ballkanit kanë dalë shumë talente të mëdha. Një prej arsyeve që jemi këtu është ky fakt. Duam që këta futbollist t’i ngrisim në yje të mëdha të futbollit. Momentalisht FC Shkupi është poshtë në tabelë, për këtë arsye jemi këtu që klubi të shkojë më lartë. Puna jonë është që të nxjerrim futbollist për përfaqësuesen e Maqedonisë dhe Shqipërisë. Mirëpo në të njëjtën kohë edhe klubi do të duhet të jetë në nivel. Nëse nuk arrihet kjo nuk bëhet asgjë”, tha mes tjerash Karan.

Drejtori general i skuadrës, Tufan Das nuk ka folur shumë, pork a potencuar se në këtë klub ka njerëz të cilët e duan Shkupin dhe punojnë pa kursyer asgjë për ta bërë më të mirën.

“Gjithçka që bëhet e mirë te Shkupi ka tre “fajtor”, janë Omer Bunjaku,  Ertan Demiri dhe Suat Alija. Nga Turqia kemi ardhur për një projekt të madh të FC Shkupi dhe të jemi sponzor kryesor të kësaj skuadre. I falenderojë të gjithë ata që ishin para nesh, ne kemi ardhur që të krijojmë të ardhmen e klubit”, ka thën Tufan Das.

Skuadra e Shkupit sot pasdite do të ketë stërvitjen e parë nën urdhërat e trajnerit të ri Umut Karan, I cili pritet të debutojë të shtunën në duelin e të shtunës ndaj Rabotniçkit, që luhet të shtunën në Çair.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Trajneri i i Shkupit Umut Karan: “Erdha në klub të madh për të bërë punë të mëdha”

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!