LAJME

ANID ABAZI PËR SHKUPIN

Me shumë kënaqësi, ju njoftojmë që talenti jonë Anid Abazi, mbetet në Çair dhe për dy vite të tjera, do të vazhdojë ti mbrojë ngjyrat bardhekaltër.Kryesia e klubit tonë, ka nënshkruar kontratë profesionale me 19-të vjeçarin, Anid Abazi.Karriera e

Lexo më shumë »

MBYLLIM PËRGATITJET NË ANTALIA

FC Shkupi, ka përfunduar qëndrimin në kampin përgatitor në Antalia të Turqisë dhe gjatë ditës së nesërme, do të udhëtojnë drejtë Shkupit.Gjatë këtyre ditëve, përveç përgatitjeve intensive, skuadra jonë I zhvilloi edhe pesë ndeshje kontrolluese, ku në dy prej

Lexo më shumë »

GJORGJI STOILOV PËR SHKUPIN

Në prag të ndeshjes miqësore kundër Fakel Voronezh, drejtuesit e klubit tonë nga Antalia në Turqi, na njoftojnë se kanë nënshkruar kontratë për gjashtë muaj me mundësinë për të vazhduar edhe një vit tjetër, me mesfushorin Gjorgji Stoilov. 26-të

Lexo më shumë »

RWATUBYAYE KALOI OPERACIONIN ME SUKSES

Lojtari ynë Abdul Rwatubyaye pati një operacion të suksesshëm të dielën e kaluar. Operacioni shkoi mirë dhe lojtari është gati për hapin tjetër të rëndësishëm që do të jetë pjesa rehabilituese e rikuperimit të tij. Mbrojtësi 26-vjeçar do të

Lexo më shumë »

MIRËSEVJEN GAGI MARGVELASHVILI

Drejtuesit e klubit tonë FC Shkupi, gjatë ditës së sotme, kanë arritur marrëveshje 2 vjeçare me qendërmbrojtësin nga Gjeorgjia, Gagi Margvelashvili.Pas lëndimit të Abdul Rwatubyaye, I cili do të pushojë për të paktën gjashtë muaj, skuadra jonë reagoi menjëherë

Lexo më shumë »

RIKTHEHET NË ÇAIR OMAR IMERI

Të dashur simpatizues të Shkupit, pas tri vite e gjysmë e pas takimeve të shumta këto ditë, kryesia e klubit na njofton se Omar Imeri po rikthehet në Çair.Skuadra jonë FC SHKUPI ka nënshkruar kontratë 6 mujore në formë huazimi

Lexo më shumë »

RWATUBYAYE JASHTA FUSHAVE PËR 8 MUAJ

Në ndeshjen Shkupi-Sumgayit të zhvilluar para dy ditëve në Antalia të Turqisë, ylli I skuadrës tonë, Abdul Rwatubyaye ka pësuar një lëndim në këmbën e majtë duke e këputur tendinën e muskulit dhe momentalisht gjendet në Stamboll për operim.

Lexo më shumë »

TË REJAT E FUNDIT NË SKUADRËN TONË

Gjatë qëndrimit në Antalia të Turqisë për përgatitjet për sezonin pranveror në kampionatin vendor, skuadra jonë dhe kryesia e klubit po punojnë gjatë gjithë kohës për të ndërtuar një ekip edhe më të fortë për këtë sezon, duke I

Lexo më shumë »

FALEMINDERIT KIRE MARKOSKI

Skuadra jonë FC Shkupi, ka marrë vendim që të ndërpresë bashkëpunimin me 26-të vjeçarin Kire Markoski.Kire Markoski në skuadrën tonë erdhi në afatin kalimtar të verës në vitin 2021, nga skuadra Akademija Pandev.Gjatë këtyre muajve, Kire Markoski për Shkupin

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT