LAJME

Ismaili i jep fitoren Shkupit ndaj Gostivarit

Ekipi i Shkupit të enjten pasdite ka luajtur dhe ndeshjen e dytë kontrolluese në kuadër të përgatitjeve në Mavrovë. Kësaj radhe për kundërshtarë kishte ekipin e respektuar të Gostivarit që është përforcuar me nj numër të konsiderueshëm të futbollistëve

Lexo më shumë »

Shkupi barazim pa gola me “Skopjen”

Skuadra e FC Shkupit ka luajtur ndeshjen e parë kontrolluese, si mysafire e skuadrës së FC “Skopje”-s, që këtë sezon është rikthyer në Ligën e Parë. Ndeshja në fjalë përfundoi pa fitues, duke mos u tundur rrjetet e asnjërës

Lexo më shumë »

Mbella vazhdon me Shkupin edhe për një vit

Skuadra e Shkupit të mërkurën është kompletuar me ardhjen edhe të sulmuesit francez, Emmanuel Mbella. edhe përkundër shumë ofertave e që kishin arritur në adresë të futbollistit Mbella, ai i mbeti besnik skuadrës nga Çairi për të nënshkruar kontratë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT