Husejin Hursoj, ndihmës trajner i Umit Karan

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupi ka zhvilluar stërvitjen e parë në kuadër të përgatitjeve dimërore në Dojran, ndërsa tani së bashku me klubin në përbërjen e stafit teknik, me futbollistët do të punojë edhe një emër i madh i futbollit turk, Husejin Hursoj. Ky i fundit vjen si zëvendësues i Emrah Volkan, i cili shkaku i problemeve familjare, nuk mundej që të vazhdojë qëndrimin në Shkup. Husejin Hursoj i lindur në Bursa të Turqisë, (04.03.1964), është i pajisur me UEFA Pro licencë, ndërsa karriera e tij si trajner tani mbush plot 20 vite, ndërsa 14 vite ka luajtur futboll aktiv. Ekipet ku ka luajtur janë: Bursaspor, Sonmez Filament, Sakaryaspor, Izmirspor Yalovaspor, Boluspor. Punën si trajner e filloi në grup moshat e reja të Bursaspor, ndërsa në ekipin Bursa Tofasspor ishte shef i stafit teknik. Punoi si trajner profesional me ekipet Bursa Merinos, Bursaspor, Muqlaspor, Bursa Niluferspor, Tarsus Idmaryrda, Yesil Bursa, Nilofer Erdenlispor dhe se fundi në Bursaspor, si përgjegjës teknik i ekipit.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT