LAJME

Altin Sefo huazohet te KF Vëllazërimi

Skuadra e FC Shkupit pas huazimit të Fatih Ismailit te ekipi i Gostivarit, mundësinë për të pasur sa më shumë ndeshje I ka dhënë edhe talentit tjetër Altin Sefo, i cili në gjashtë muajt e ardhshëm si i huazuar

Lexo më shumë »

Zango dhe Bradji vishen bardhekaltër

Një ditë para se të nisë sezoni i ri futbollistik në Ligën e Parë të Maqedonisë, skuadra e Shkupit sot ka bërë edhe prezantimin e dy përforcimeve të reja, të cilët do të jenë pjesë e skuadrës në arritjen

Lexo më shumë »

Shkupi dhe Gjilani ndahen miqësisht

FC Shkupi pas fitores ndaj skuadrës së Ballkanit me 3-2, në miqësoren e dytë me skuadrat kosovare, u ndal në barazim pa gola kundër skuadrës së Gjilanit. Gjithsesi se edhe pse nuk kishte gola, në stadiumin në Çair ,

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT