LAJME

Shtatë futbollistë në testime te Shkupi

Skuadra e Shkupit pas ndeshjes kontrolluese që luajti ndaj Ballkanit të Kosovës (3:2), kishte një ditë pushim, ndërsa prej sot futbollistët u janë kthyer stërvitjeve. Pikërisht gjatë ditës së sotme në skuadër kanë arritur edhe shtatë futbollistë, të cilët

Lexo më shumë »

Shkupi – Feronikeli, më 5 gusht në Çair

Shkuadra e Shkupit dje ka zhvilluar ndeshje kontrolluese ndaj ekipit të Ballkanit nga Suhareka e Kosovës, ku ka shënuar fitore me rezultat 3:2. Kjo ishte ndeshja e parë kontrolluese pas duelit me Glasgow Rangers në kuadër të Ligës së

Muharemi dhe Jonuzi marrin ftesë në U18

Pas paraqitjeve të mira me ekipin e Shkupit, dy talentet tanë, sulmuesi Suhel Muharemi dhe portieri Nuhi Jonuzi, kanë nënshkruar kontrata profesionale me klubin, ndërsa tani më ata kanë marrë ftesë që të jenë edhe pjesë e reprezentacionit të

Shkupi e mundi Ballkanin e Kosovës (VIDEO)

Skuadra e Shkupit shënoi fitore 3:2 në miqësoren kundër skuadrës së Ballkanit nga Kosova, pas paraqitjeve në eliminatoret e Liga Evropës dhe sfidave me skuadrën skoceze të Glasgow Rangers. Trajneri Zekirja Ramadani shtroi formacion ofenziv, duke i dhënë mundësi