Bajrami: Duhet të luajmë si në pjesën e dytë, për të marrë tri pikë

Skuadra e FC Shkupit sot ka luajtur ndeshjen e parë të sezonit pranveror, ndërsa për kundërshtar kishte Sileksin, me të cilët luajti me shifra të barabarta 2:2 në Kratovë. Të përkujtojmë se Shkupi në 45 minutat e para ishte në disavantazh 2:0, që në pjesën e dytë të dominoj tërësisht për të barazuar rezultatin, ndërsa sulmuesi Angelov kishte mundësi të pastër që të shënojë edhe për fitore. Pas ndeshjes ka folur kapiteni Muharem Bajrami, i cili mes tjerash ka thënë se ekipi edhe pse ishte në disavatazh, tregoi karakter për të bërë rikthim.

“Gjithmonë loja e parë është e vështirë për secilën ekip, gjithashtu edhe për ne ishte shumë e vështirë sidomos në pjesën e parë, ku edhe pësuam dy gola. Por unë dua ti përgëzjë bashkëlojtarët e mi për karakterin që treguan në pjesën e dytë, ku arritëm të shënojmë dy gola por kishim edhe një rast ideal të shënojmë për 3:2. Gjithsesi se duhet të jemi të kënaqur prej pjesës së dytë se si u kthyem në lojë, ende është fillimi i kampionatit dhe ne duhet të tregojmë loja edhe më të mira, nëse duam të marrim nga tri pikë. Se si duhet bërë ajo, është ishte pjesa e dytë. Nuk dua që të moës e potencoj se meritë të madhe për këtë pikë në transfertë kanë tifo grupi jonë “Shvercerat” që sot ishin në numër të madh në Kratovë dhe ebënë atmosferën sikurse të luanim në Çair”.

Shkupi në javën e 20-të, është nikoqire e Pobedës në Çair, ndeshje kjo që do të luhet me 24 shkurt me fillim në orën 14:00.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Bajrami: Duhet të luajmë si në pjesën e dytë, për të marrë tri pikë

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Iseni: Secili që do të luaj, do të jep më të mirën

Në orët e pasdites skuadra jonë ka përfunduar me stërvitet në prag të ndeshjes së javës së 12-të, njëherit kur edhe fillon rrethi i dytë i sezonit 2020/21. Skuadra ka shfrytëzuar në maksimum pauzën dy javore që kishte kampionati

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!