LAJME

SHEJI: ISHTE NDESHJE E VËSHTIRË

Në stadiumin e qytetit në Tetovë, ndeshja e xhiros së 22-të mes Renovës dhe Shkupit, përfundoi me barazim 0:0.Skuadra jonë zhvilloi një ndeshje të mirë, ku kishim shumë mundësi për të shënuar mirëpo kundërshtarët tanë arritën që të mbrohen

Lexo më shumë »

RADESKI: SHKOJMË PËR TRE PIKËT E RADHËS

Pas fitores kundër Tikveshit në Çair në javën e kaluar, skuadra jonë nesër do të udhëtojë për në Tetovë ku në stadiumin e qytetit, përballë do ta kemi skuadrën e Renovës.FC Shkupi kërkon fitoren e 7-të në transfertë kundër

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: TRE PIKË MJAFT TË RËNDËSISHME

Ndeshja e xhiros së 21-të e LPFMV-së, Shkupi – Tikvesh e zhvilluar sot në Çair, përfundoi me rezultatin 3:2 për skuadrën tonë.Për Shkupi, golin e parë dhe debutues e shënoi fantazisti brazilian Queven në minutën e 41, ndërsa në

Lexo më shumë »

MARGVELASHVILI: TË GJITHA NDESHJET SI FINALE

Rikthehemi në Çair, pas fitores kundër Rabotniçkit në javën e kaluar.FC Shkupi, nesër në stadiumin e Çairit, do ta presë skuadrën e Tikveshit, në kuadër të xhiros së 21-të të LPFMV.Në këtë sezon, Shkupi me Tikveshin u përballën dy

Lexo më shumë »

RADESKI: DOMINUAM NGA FILLIMI DERI NË FUND

Sot skuadra jonë FC Shkupi, si mysafir në stadiumin “Todor Proeski” në Shkup, fitoi për herë të 15-të në këtë sezon, duke e mposhtur ekipin e Rabotniçkit, me rezultat minimal 0:1.Shkupi zhvilloi një ndeshje mjaft të mirë, ku të

Lexo më shumë »

RABOTNIÇKI – SHKUPI PA PUBLIKË

Të dashur qytetarë dhe simpatizues të klubit tonë, ju njoftojmë se për shkak të vendimit në fuqi nga Federata e Futbollit të Maqedonisë së Veriut, që të mos lejohen udhëtimet e organizuara nga tifozët në vendin tonë, organizatori i

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT