FC Hegelmann kundërshtari i Ligës së Konferencës

Shpërndaje:

Derisa ekipi ynë po vazhdon përgatitjet në qendrën sportive të Bolut në Turqi, sot në Nyon të Zvicrës është hedhur shorti për turin e parë kualifikues të Ligës së Konferencës.
Ashtu sikurse edhe kemi njoftuar më parë, ekipi ynë përballë kishte gjashtë kundërshtarë të mundshëm, ndërsa goglat na shortuan që përballë të kemi ekipin e FC Hegelmann nga Lituania. Ndeshjen e parë do ta luajmë në cilësinë e mysafirit me 13 korrik, ndërsa ndeshja e kthimit e paraparë tq luhet me 20 korrik, do të luhet në Shkup.
Skuadra jonë ishte bartëse, ndërsa si kundërshtarë të mundshëm ishin edhe ekipet si: Paide (EST), Saint Patrick (IRL), Dukagjini (KOS), Glentoran (IRLV), dhe Penybont (UEL).

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT