LAJME

Kampioni vjeshtor ndezi motorët (Foto)

Skuadra e Shkupit i ka dhënë fund pushimit dimëror, pasi trajneri Zekerija Ramadani të hënën ka grumbulluar të gjithë futbollistët në të cilët shpreson që do të jenë pjesë e ekipit që do të arrijë të mbajë deri në

Lexo më shumë »

Demiri përsëri pjesë e reprezentacionit U-21

Stafi teknik i përfaqësueses U-21 të Maqedonisë organizon kamp përzgjedhës stërvitor prej 7 deri më 11 dhjetor në Dojran. Seleksionuesi i përfaqësueses së shpresave, Bllagoja Milevski për kampion përzgjedhës  stërvitor ka ftuar 22 lojtarë. Me përjashtim të Amanoviqit nga

Lexo më shumë »

Ramadani: Titulli, meritë e futbollistëve

Trajneri i Shkupit, Zekirja Ramadani ka thënë se titulli i kampionit vjeshtor është meritë e të përzgjedhurve të tij. Skuadra nga Çairi do të dimërojë në krye të tabelës me 13 pikë epërsi nga konkurrentët e saj, Vëllazërimi dhe

Lexo më shumë »

Shkupi kampion, fitore për Shvercerat

Sot kur e gjithë shqiptaria po festonte 22 nëntorin ditën e Alfabetit Shqiptarë, Skuadra e Ligës së Dytë Shkupi ka festuar titullin e kampionit vjeshtor, ndërsa tifo grupi “Shvercerat Shkup” e festuan 25 vjetorin e themelimit. Ishte kjo një

Lexo më shumë »

Ameti i dha fitoren Shkupit ndaj Zajazit

Kampionati i Ligës së Dytë do të ketë një pazuë dyjavore, shkaku i ndeshjeve kualifikuese të reprezentacionit të Maqdonisë dhe këtë rast skuadra FC Shkupi e ka shfrytëzuar për të luajtur ndeshje kontrolluese. Pikërisht të mërkurën në stadiumin e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT