LAJME

QUEVEN INACIO ZYRTARISHT LOJTARË I SHKUPIT

Tashmë është zyrtare. Braziliani Queven da Silva Inacio është lojtarë I Shkupit.Kryesia e klubit tonë, me kënaqësi ju njofton se FC Shkupi dhe mesfushori Inacio, kanë arritur marrëveshje dy vjeçare.Braziliani 23 vjeçar, vjen nga skuadra e Atletico Monte Azul.

Lexo më shumë »

RIKTHEHET NË ÇAIR BESNIK FERATI

Mesfushori 21 vjeçar, Besnik Ferati, pas disa viteve rikthehet në shtëpinë e tij në Çair.Me shumë kënaqësi, ju njoftojmë që FC Shkupi ka nënshkruar kontratë për një vit e gjysmë me mesfushorin Ferati.Një lojtarë jashtëzakonisht I mirë që doli

Lexo më shumë »

PATRICK MENSAH PËR SHKUPIN

Me shumë kënaqësi, kryesia e klubit tonë ju njofton që kemi arritur marrëveshje me mesfushorin nga Gana, Patrick Mensah, duke nënshkruar kontratë tre vjeçare me 20 vjeçarin, I cili në skuadrën tonë vjen nga skuadra Heart of Lions nga

Lexo më shumë »

AZER OMERAGIC VISHET BARDHEKALTËR

Përforcimi I parë për skuadrën tonë FC Shkupi në afatin kalimtar të janarit është 19-të vjeçari nga Shkupi, qendërsulmuesi Azer Omeragic.Azer Omeragic, në sezonin e kaluar, ishte pjesë e skuadrës së Borecit nga Velesi. Ndërkaq, Azeri ka luajtur edhe

Lexo më shumë »

OMER SULEJMAN: ËNDËRR E REALIZUAR

Kryesia e klubit tonë vazhdon duke i angazhuar të rinjtë nga akademia jonë dhe duke iu dhënë mundësinë që të bëhen pjesë e ekipit të parë në skuadrën tonë.Kësaj radhe, bëhet fjalë për sulmuesin 16-të vjeçar, Omer Sulejman, që

Lexo më shumë »

FALEMINDERIT ALI ADEM

Pas një viti me plotë momente të bukura, paraqitje mjaft të mira dhe shumë suksese me klubin tonë, mesfushori Ali Adem, rikthehet në Aris të Selanikut.Futbollisti shkupjan, Ali Adem, ishte pjesë e klubit tonë për një vit, në formë

Lexo më shumë »

FILLOJNË PËRGATITJET PËR SEZONIN PRANVEROR

Përfundon pushimi dhe fillojnë përgatitjet për sezonin pranveror, për skuadrën tonë FC Shkupi.Përgatitjet do të fillojnë në Stadiumin e Çairit nga 05 deri më 14 janar dhe të shtunën e 15 janarit, udhëtojmë për në Antalia të Turqisë, ku

Lexo më shumë »

GËZUAR VITI I RI 2022

Të nderuar qytetarë dhe të gjithë ju simpatizues të klubit tonë, Tani po bëhemi gati t’i themi lamtumirën 2021. Ju urojmë të gjithëve një vit plot shëndet, lumturi dhe paqe. Me dashuri… Olgun AydinPresident i FC Shkupi

Lexo më shumë »

FALEMINDERIT FISNIK ZUKA

Pas përfundimit të gjysmë sezonit të parë të LPFMV-së, me dëshirën dhe kërkesën e lojtarit, ndërpritet bashkëpunimi mes klubit tonë Shkupi dhe mbrojtësit Fisnik Zuka. FC Shkupi konfirmon largimin e 26-të vjeçarit Fisnik Zuka, duke e falënderuar për kontributin

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT