LAJME

Besart Krivanjeva ftohet nga Milevski në U21

Seleksionuesi i Reprezentacionit të Maqedonisë U-21, Bllagoja Milevski sot ka shpallët listën e futbollistëve në të cilët do të llogarisë për ndeshjen kontrolluese të 24 marsit ndaj Malit të Zi dhe atë ndaj Bullgarisë me 28 mars, duele këto

Lexo më shumë »

Pobeda – Shkupi do të luhet të shtunën

Komisioni për Gara i Federatës së futbollit të Maqedonisë (FFM) ka ndryshuar orarin e ndeshjeve të javës së 23-t të Ligës së Parë dhe asaj të Dytë të futbollit të Maqedonisë. Kjo është bërë me kërkesë të seleksionuesit të

Lexo më shumë »

Shkupi fitoi Renovën me përmbysje

Në javën e 22-të të Ligës së Parë të Maqedonisë, kishte mjaft ndeshje interesante, ndërsa derbi i javës u luajt në Shkup, ku u takuan dy ekipet shqiptare, FC Shkupi dhe Renova. Dueli në stadiumin e Çairit në prani

Lexo më shumë »

Shkupi me veshje të reja sportive

Skuadra e FC Shkupi tani është pajisur e veshje të reja, ndërsa në të gjitha pajisjet tani më do të mbajë dhe firmat e reja, që një herit janë dhe sponsorët e klubit si “VIKO-by Panasonic” dhe “Horoz Electric”.

Lexo më shumë »

Shkupi fiton miqësoren me Gostivarin

Skuadra e FC Shkupi sot ka zhvilluar ndeshje kontrolluese me ekipin e KF Gostivari, në Gostivar, pasi ekipi që luajti të dielën ndaj Shkëndijës e kishte ditë të lirë, ndërsa për këtë trajneri Ardian Nuhiu ka shfrytëzuar mundësinë për

Lexo më shumë »

Asani: Dua të debutoj me fitore

Skuadra e FC Shkupi sot ka zhvilluar stërvitjen e fundit para ndeshjes së të dielës, kur në stadiumin e Çairit mysafire do të jetë ekipi i Rabotniçkit. Edhe për këtë ndeshje, futbollistët ndjehen në formë të mirë dhe gjatë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT