Rron Broja sërisht merr ftesë nga Kosova U21

Shpërndaje:

Mesfushori Rron Broja sërisht do të jetë pjesë e kombëtares së Kosovës U21, pas ftesës së marë nga trajnerit të Kosovës U21, Rafet Prekazi, në prag të përballjes eliminatore të Evropianit të vitit 2019, kundër Irlandës. Broja ka shënuar deri më tani 6 paraqitje për Kosovën U21 dhe ishte pjesë e suksesit të madh të kombëtares kosovare në barazimin pa gola në Mitrovicë, ndaj Gjermanisë. Rron Broja do të paraqitet në grumbullimin e parë të kombëtares së Kosovës U21, më 3 shtator, pasi që të zhvillojë sfidën ndaj KF Shkëndija, e programuar të zhvillohet gjatë ditës së diel, në stadiumin në Çair. Përballja Kosova U21 – Irlanda U21, do të zhvillohet më 7 shtator, në orën 19.00, në stadiumin “Adem Jashari”.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT