LAJME

Shkupi vazhdon përgatitjet në Ohër

Futbollistët e Shkupit, nga e marta kanë udhëtuar për në Ohër, ku në dhjetë ditët e ardhshme do ta realizojnë fazën e dytë të përgatitjeve dimërore. Ekspedita numëron 28 futbollist, në mesin e të cilëve tre përforcimet e reja,

Lexo më shumë »

Kenan Vatiç për mbrojtje më të fortë

Skuadra kampione e Ligës së Dytë, FC Shkupi ka vazhduar me stërvitjet e rregullta në kuadër të përgatitjeve dimërore, por nga ana tjetër në skuadër ka ardhur dhe një përforcim tjetër. Së fundmi pjesë e bardhekaltërve është bërë Kenan

Lexo më shumë »

Shkupi e fitoi kontrolluesen e parë

Shkupi e ka filluar mbarë fazën e ndeshjeve kontrolluese, duke shënuar fitore minimale kundër një kundërshtari shumë të fortë, sikurse ishte Trepça 89. Ndeshja është luajtur në një fushë shumë të vështirë dhe të dy skuadrat e kanë pasur

Lexo më shumë »

Të shtunën miqësore me Trepça 89

Skuadra e Shkupit ka tani më gati dy javë që ka filluar me përgatitjet për sezonin pranveror dhe është bërë gati për të testuar formën e futbollistëve. Duke marrë parasysh se deri në fillim të kampionatit ka një pauzë

Lexo më shumë »

Super përforcim, erdhi Asani nga Renova

Skuadra kampione e Ligës së Dytë të Maqedonisë, Shkupi ka vazhduar me përforcime, duke sjellë dhe një futbollist shumë me perspektiv. Pas Miran Maksutit, për skuadrën nga Çairi ka nënshkruar mbrojtësi 21 vjeçar Ersen Asani, i cili vjen nga

Lexo më shumë »

Maksuti: Me Shkupin drejt Ligës së Parë

Vetëm një ditë pasi që FC Shkupi është grumbulluar nën urdhrat e trajnerit Zekerija Ramadani, kryesia ka sjellë dhe përforcimin e parë të këtij sezoni. Duke marrë parasysh se skuadra është në pozitën e parë të Ligës së Dytë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT