Edhe një fitore tjetër për Shkupin në Ohër

Nga dita në ditë skuadra e FC Shkupit e udhëheçur nga trajneri i ri Ardian Nuhiu po merr formën dhe ka nisur të kompozohet në një skuadër që e din se çka dëshiron.

Edhe pse pjesa e parë e ndeshjes ishte e përcjellë me shumë raste për të shënuar gol, futbollistët e Shkupit në disa tentime, përmes sulmuesit Emmanuel Mbella, Jasir Asanit, Muharem Bajramit dhe lojtarit që në këtë ndeshje ishte alfa e omega Bunjamin Shabanit, nuk arritën që të tundin rrjetin e kundërshtarëve.

Në pjesën e dytë, trajneri Nuhiu bëri disa lëvizje në ekip, duke futur në fushë Husein Demir, Florian Kadriun dhe Sedat Berishën. Pikërisht pas një krosimi të Muharem Bajramit nga një goditje dënimi, në zonën e rreptësisë më i gjatë dhe më i shkathët ishte Sedat Berisha, i cili solli avantazhin.

Goli i dyte ishte vepër e Bunjamin Shabanit, i cili me paraqitjen e tij dëshmoi se do te jete ndihmë e madhe për klubin. Edhe në golin e dyte asistent ishte Muharem Bajrami, që ishte lidhje e mirë e mesfushës dhe sulmit.

Në vazhdim të pjesës së dytë, Ardian Nuhiu ju dha shansin të gjithë futbollistëve të lujanë në kontrolluesen e dytë në Ohër.

Shkupi do të vazhdojë edhe më tutje qëndrimin në Ohër, për të ngritur formën për kampionatin pranveror, ndërsa ndeshja e radhës kontrolluese do të jetë me 5 shkurt, ndërsa kundërshtarë do të jetë ekipi nga Bosnja e Hercegovina, KF Krupa që mban pozitën e katërt në Premier Ligën boshnjake. Shkupi deri më tani ka zhvilluar tri ndeshje kontrolluese, të parën e luajti në Tetovë ndaj Renovës ku pësoi disfatë 2:0, pastaj në të dytën mundi Novacin 2:0 në Ohër dhe së fundi fitorja e radhës ishte ndaj Makedonja Gj.P.

FC Shkupi – KF Makedonija Gj.P 2:0 (0:0)

Golashënues: Sedat Berisha, Bunjamin Shabani

Stadiumi “Biljanini Izvori” Ohër

Luajtën: Suat Zendeli, Dimitrija Llazarevski, Ermedin Adem, Edis Maliqi, Bujamin Asani, Muharem Bajrami, Filip Janevski, Besar Iseni, Jasir Asani, Bunjamin Shabani dhe Emmanuel Mbella.

Luajtën edhe: Burhan Mustafa, Sedat Berisha, Besir Ramadani, Samir Shabani, Agon Elezi, Fatmir Arifi, Altin Sefo, Florian Kadriu, Husein Demiri, Fatih Ismaili dhe Musli Lika.

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Edhe një fitore tjetër për Shkupin në Ohër

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Social Media

Most Popular

Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.

Categories

On Key

Related Posts

Shkupi sot mbylli kampin stërvitor në Dojran

Skuadra e FC Shkupi ka shfrytëzuar në mënyrën më të mirë të mundshme pauzën në kampionat, pasi përfaqësueset edhe më tutje janë me angazhime në Ligën e Kombeve. Nga data 10 nëntor, ekipi ynë ka qëndruar në Dojran, ku

Dembo pjesë e kombëtares së Gambias

Paraqitjet e mira të këtij sezoni të sulmuesit nga Gambia Dembo Darboe me skuadrën tonë FC Shkupi, kanë bërë që ai të merr ftesë për kombëtaren e tij të Gambias, për dy ndeshjet mjaft të rëndësishme të kualifikimeve të

Derbi vogël i Shkupit mbyllet në barazim

Derbi vogël i qytetit të Shkupit i luajtur në stadiumin Arena “Todor Proeski” mes Rabotniçkit dhe Shkupit u mbyll pa fitues me barazimin 2-2 (1-1). Dy ekipet luajtën një nga ndeshjet më efikase të javës së 11-të, edhe pse

Gudyabi: Edhe si mysafirë kërkojmë rezultat pozitiv

Pas shtyerjes së kampionatit, nesër rikthehemi me ndeshjen e javës së 11-të, ku do të jemi mysafir në stadiumin Arena “Toshe Proeski”, ndërsa përballë kemi skuadrën e Rabotniçkit. Ekipi kishte mjaft kohë që të stërvitet dhe të rimerr veten

Regjistrohu tani

Bëhuni anëtar i komunitetit tonë në internet dhe merrni më shpejt bileta për ndeshjet e ardhshme ose ngjarjet sportive!