LAJME

Anulohet turneu U12 në Izmir

Ka dështuar në çastet e fundit udhëtimi i skuadrës U12 të FC Shkupi, që ishte planifikuar që të martën (22.03.2016), në mbrëmje të nisen drejt Izmirit të Turqisë, ku do të mbahej një nga turnet më të mëdhenj evropian.

Lexo më shumë »

Kategoritë e reja dominuan ndaj Metalurgut

Kategoritë e reja të FC Shkupi të dielën kanë luajtur ndeshje kundër ekipit të Metalurgut dhe në të gjitha përballjet ekipet tona kanë dalë fituese, duke marrë plot 12 pikë në këto përballje Pionierët e rinj si nikoqir kanë

Lexo më shumë »

Shkupi B barazoi me Shkëndijën në Tetovë

Skuadra e FC Shkupi sot ka luajtur ndeshje në kuadër të Ligës së Parë të kategorisë B, ku për kundërshtare kishte ekipin e Shkëndijës së Tetovës. Në këtë ndeshje të përzgjedhurit e trajnerit Ardian Nuhiu luajtën nën urdhrat e

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT