LAJME

Shkupi edhe me ekip të futsallit

Nga e mërkura familja sportive e futbollit Shkupi, do të ketë në gjirin e saj edhe skuadrën e futsallit, që do të mbajë emrin dhe emblemën e Shkupit, skuadër kjo që do të fillojë me gara nga Liga e

Lexo më shumë »

Arian Bela fillon me stërvitje

Sot skuadra do të vazhdojë me seanca të rregullta stërvitore, ndërsa lajm i mirë për trajnerin Zekerija Ramadani është se në fushë me seanca stërvitore do të fillojë edhe Arian Bela.  FC Shkupi pas fitores së lartë dhe shumë

Lexo më shumë »

Shkupi nuk e bëri mall liderin

Edhe pse mysafirët të parët kaluan në epërsi në minutën e 12-të me anë të golit që shënoi Elmir Mandak, kjo nuk i ç’rregulloi aspak “pëllumbat” të cilët shumë shpejt konsoliduan radhët e tyre dhe nëpërmjet Mumin Sallait barazuan

Lexo më shumë »

Shkupi shijoi barazimin e parë

Treshja e gjyqtarëve nga Manastiri me në krye Toni Mitrevskin, në këtë ndeshje kanë bërë shumë gabime, duke i mohuar një penalti Shkupit, ndërsa në të shumtën e rasteve kanë referuar në dëm të skuadrës mysafire, për çka edhe

Lexo më shumë »

Shkupi shpejt i kthehet fitores

Shkupi me fitoren e radhës ka treguar se disfata nga Vrapçishti ishte e rastit dhe se ekipi fare nuk ka humbur në formë, ndërsa edhe mungesa e disa futbollistëve të njëmbëdhjetëshes së parë nuk ka qenë pengesë për fitoren

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT