Shkupi në të tetën e finales kundër Vardarit

Shpërndaje:

Skuadra e FC Shkupit sot ka mësuar kundërshtarin e saj për ndeshjen e të tetës së finales në kuadër të Kupës së Maqedonisë. Skuadra e Vardarit do të jetë kundërshtare e ekipi tonë në këtë fazë.

Në këtë fazë do të luhen dy ndeshje, ku skuadra e jonë fillimisht luan ndeshjen e parë si mysafire ne “Telekom Arena” në Shkup. Ndeshja e parë është paraparë që të luhet me 13 shtator me fillim në orën 15:30, por skuadra e Vardarit një ditë më vonë luan ndeshje në Kuadër të Ligës së Evropës dhe ka gjasa që ndeshja të anulohet për datë tjetër. Ndeshja e kthimit është paraparë që të luhet me 18 tetor me fillim në orën 14:30 në stadiumin e Çairit.

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT