Fatiç nga Seria A me Interin, në Çair te FC Shkupi (Video)

Shpërndaje:

Skuadra e Shkupit në ditën e fundit të afatit kalimtar ka arritur që të sjellë në radhët e veta futbollist të klasit të lartë, bëhet fjalë për futbollistin malazez Ivan Fatiç, që luan në mbrojtje, por edhe në mesfushë.

Karriera e futbollistit 29 vjeçar është mjaft e pasur, pasi ai ka luajtur një kohë të gjatë ne ekipet e Seria A, duke filluar nga Lece, Verona, Genoa, Cesena, Empoli, Salernitana e deri te Interi. Gjithashtu futbollisti malazez Fatiç ka luajtur edhe për ekipet e Vojvodinës, Rudar Pljevlje, Sarawak dhe së fundi ishte pjesë e Sloboda Tuzla, për të arritur në Çair të Shkupit.

Ardhja e futbollistit Ivan Fatiç pritet të shtunën, kur edhe do të bëhet prezantimi i tij me fanellën e skuadrës, ndërsa Shkupi dhe Fatiç janë marrë vesh për kontratë një vjeçare me mundësi për ta vazhduar atë edhe për një vit tjetër.

Artikuj

Të ngjashme

2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT