LAJME

Enes Azizi, portier i ri i Shkupit

Skuadra e FC Shkupit së fundmi ka arritur të angazhojë portierin Enes Azizi, i cili vjen te ekipi bardhekaltër pas pensionimit nga futbolli aktiv i Suat Zendelit. Skuadra shkupjane, kishte zbrazëtirë në këtë pozicion, andaj Azizi është një zgjedhje

Lexo më shumë »

FC Shkupi ndërpret bashkëpunimin me Ljamçevskin

FC Shkupi në drejtim të riorganizimit të brendshëm, ka vendosur që sot me marrëveshje të të dy plavëve të ndërpres bashkëpunimin me mbrojtësin Bllagoja Ljamçevski. Në këtë mënyrë Ljamçevski, pas qëndrimi një vjeçar në Çair, largohet nga FC Shkupi,

Lexo më shumë »

Nga shumë raste, vetëm barazim

FC Shkupi u ndal në barazim 1-1 në përballjen ndaj Renovës në stadiumin në Çair, edhe pse kishte më shumë nga loja dhe krijoi më shumë raste të pastërta për gol. Mysafirët shënuan gol në aksionin e parë, ndërsa

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT