LAJME

ISMAILI: TË DIELËN SYNOJMË TRE PIKËT E PARA

Pas barazimit kundër Bregallnicës në Shtip, skuadra jonë të dielën, në xhiron e dytë, përballet me ekipin e Makedonija Gj.P. në stadiumin “Boris Trajkovski”, në lagjen Maxhari në Shkup. Në prag të ndeshjes, për faqen tonë zyrtare, foli kapiteni

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: JEMI GATI DHE MJAFT TË PËRGATITUR

Një ditë para fillim të sezonit në Ligën e parë të futbollit në Maqedoni, kryetrajneri Goce Sedloski, për faqen tonë zyrtare shprehet optimist dhe tregon që lojtarë janë mjaft të përgatitur dhe të motivuar për këtë sezonë dhe ndeshjen

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: SANTA CLARA E MERITOI KËTË FITORE

Përfundon aventura evropiane për skuadrën tonë në Ligën e Konferencës së UEFA-s.Në Ponta Delgada të Portugalisë, sot u zhvillua ndeshja e dytë e raundit të dytë mes CD Santa Clara-s dhe FC Shkupit, ku skuadra jonë, eliminohet me rezultat

Lexo më shumë »

MARJAN RADESKI NË ÇAIR

Pas ndeshjes mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara-s, në Ligën e Konferencës së UEFA-s, kryesia e klubit vie me një super lajm për tifozët tanë, duke e zyrtarizuar përforcimin e radhës, lojtarin Marjan Radeski, për një sulm edhe

Lexo më shumë »

SEDLOSKI: KËRKOJMË REZULTAT POZITIV

Është mbajtur konferenca e parë për shtyp para ndeshjes së nesërme mes FC Shkupit dhe CD Santa Clara. Para gazetarëve, folën kryetrajneri Goce Sedlloski dhe kapiteni i klubit, Fatih Ismaili.Që të dy, u shprehën se janë përgatitur maksimalisht për këtë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT