LAJME

Shkupi të mërkurën kontrolluese ndaj Zajazit

Skuadra e Shkupit pauzën dy javore shkaku i ndeshjeve që ka reprezentacioni i Maqedonisë në kuadër të ndeshjeve kualifikuese për Euro 2016, do ta shfrytëzojë për të luajtur ndeshje miqësore kontrolluese. Pas arritjes së marrëveshjes me drejtuesit e kryesisë

Lexo më shumë »

Shkupi nuk u dorëzua në Kërçovë

Kanë përfunduar ndeshjet e xhiros së 13-të të Ligës së Dytë të Maqedonisë në futboll, ku në kryendeshjen e kësaj jave dy ekipet e kreut, Shkupi dhe Vëllazërimi në Kërçovë kanë zhvilluar duelin më spektakular. Shkupjanët në këtë ndeshje

Lexo më shumë »

Kallaba: Pa pardon edhe ndaj Kozhufit

Për duelin ndaj Kozhufit është prononcuar mbrojtësi Leonard Kallaba i cili mes tjerash ka potencuar se Shkupi në asnjë ndeshje deri më tani nuk është futur me kalkulime dhe se të gjithë kundërshtarët i ka respektuar, gjë që edhe

Lexo më shumë »

Besar Iseni përsëri grumbullohet me U-18

Futbollisti i FC Shkupi, Besar Iseni përsëri është pjesë e reprezentacionit të Maqedonisë, pasi seleksionuesi Jeton Nesimi i ka dhënë bësim të plot talentit të r ii cili me ekipin e Shkupit ka dëshmuar se po rritet në një

Lexo më shumë »

Shkupi kala që nuk mposhtet

Skuadra e Shkupit nuk e ka ndërmend të ndalë hovin e të qenit skuadra e pamposhtur në kampionatin e Ligës së Dytë. Futbollistët e trajnerit Zekirija Ramdani kanë shënuar dhe fitoren e 10-të sezonale, kësaj radhe duke e mundur

Lexo më shumë »

Abdi: Do të luajmë vetëm për fitore

Skuadra e FC Shkupi me intensitet të shtuar ka punuar edhe gjatë kësaj jave për të pritur sa më mirë skuadrën e Euromilkut, në duelin e xhiros së 11-të. Me futbollistët gjatë kësaj jave ka punuar ndihmësi i parë

Lexo më shumë »
2021/22

KAMPION TË MAQEDONISË SË VERIUT

1998/99

KAMPION TË MAQEDONISË

1999/00

KAMPION TË MAQEDONISË

2000/01

KAMPION TË MAQEDONISË

1995/96

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

1999/00

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

2003/04

FITUES I KUPËS SË MAQEDONISË

SPONZORËT